Indo-Hiina espitsjoon 2005

Tiitelleht
Sissejuhatus
Tallinnast Hanoisse
Hanois
Hanoist Halongi ja tagasi
Bussisõit Laosesse
Laose piirilt Vientiane'i
Vientiane'ist Vang Viengi
Vang Vieng: teine päev koos vägeva peoga
Vang Vieng: raske hommik pärast vägevat pidu
Vang Viengist Luang Prabangi
Luang Prabangis
Tagasi Vientiane'i
Laosest Kambodžasse
Phnom Penhis
Phnom Penhist Siem Reapi
Siem Reapis
Angkori templid ja hüvastijätt Siem Reapiga
Angkori templid ja hüvastijätt Siem Reapiga (2. osa)
Tagasi Vietnamisse

Ekskursioon Mekongi jõe deltasse
Ekskursioon Mekongi jõe deltasse (2. osa)

Ekskursioon Cu Chi sõjaväljale
 

Hue

Lennujaamast linna sõidame ühes taksos kohaliku valge elanikuga, kes aktsendi järgi otsustades võib olla prantslane. Ta aitab meil leida hotelli (Phong Nha Hotel, asukoht: Nguyen Tri Phuong St.).
Kuna lennukis sai juba süüa, siis me linnas rohkem sööma ei hakka. Õhtul jalutame linnas, võttes kaardi järgi umbkaudse marsruudi – lihtsalt et lähme ja vaatame natuke linna ja ehk õnnestub äragi eksida. Kaarti me kaasa ei võta, sest me kavatseme ju teha ainult väikese tiiru ümber paari kvartali.
Täna on 8. märts – rahvusvaheline naistepäev – ja seda on selgesti näha. Igal pool käivad inimesed lilledega ning tänavaääred, pargid ja üldse kõik vähegi pimedamad kohad on täis paarikesi. Vastu ootusi oskame siiski ära eksida. Pelgalt hotelli visiitkaardi abil on päris raske tagasiteed leida. Mõtleme juba, et tuleb hakata teed küsima, kuid viimaks suudame selle pisikese kaardi peal olevasse alasse tagasi sattuda ja rahulolevana hotelli leida.

Kuna kõik me kolm kannatame suuremate või väiksemate seedehäirete all – kellel on need algamas, kellel lõppemas – võtame järgmise päeva rahulikumalt. Vaatame siiski üle keisrilossi ja sõjaväemuuseumi. Loobume umbes viiekilomeetrisest jalgsirännakust ühe arvatavasti hästi ilusa pagoodi (Thien Mu) juurde.

Juhuslikke vaateid linna pealt teel keisrilossi juurde:


Tüüpiline vietnami puuviljamüüja.

Lonely Planeti raamatust jääb mulje, et keisriloss on enam-vähem täielikult hävinud, tegelikult aga on seal päris palju hooneid ja territooriumi läbikäimine võtab aega mitu tundi:

Sõjaväemuuseumis tutvume esmalt vabaõhu-väljapanekuga, milleks on paarkümmend sõidukit ja seadeldist, muuhulgas näiteks tank, mille USA tarnis nukuvalitsuse sõjaväele rahulike elanike tapmiseks. Õue peal on silt, et pildistamiseks tuleb küsida luba. Aga tänavalt üle aia pildistamist ei ole keegi keelanud. Siis läheme otsima, kus on muuseum ise, aga üllatuslikult selgub, et seda polegi – sõjamasinad õues ongi kogu muuseum:

Selles linnas teeme teise tähelepanuväärse loodusteadusliku avastuse. Esimene oli mäletatavasti printersitikas Laoses. Täna avastame linnu, kellele Olavi paneb nimeks venerästas. Kujutage ette, kuidas te teeksite siutsumist vene aktsendiga: «Sjiiuts, sjiiuts, sjiiuts!» Just nii see lind laulab, sellest ka nimi.

Ja veel mõned pildid Hue linna pealt:

 


Hue (2. osa)
Huest Hanoisse
Viimane väljasõit
Lahkumispäev
Lõpetuseks
 
 
 


(C)2005/2019 Olavi Jaggo, e-mail: olavi.jaggo@gmail.com

Avalehele